حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

زمان تعویض درام کارتریج

پرینتر مانند دیگر تجهیزات، نیاز به مراقبت و تعمیر دارد. تمامی پرینترها قبل از اتمام کارتریج، پیامی را برای کاربر به نمایش می گذارند. آنچه کاربر باید از آن آگاه باشد این است که، تعویض کارتریج بی درنگ باید پس از دریافت پیام انجام شود. توجه داشته باشید که کارتریج جدید را، تا زمان کم رنگ شدن یا متوقف شدن چاپ، نصب نکنید.

و اما تعویض تونر و تعویض درام، از کارهای مربوط به نگهداری و تعویض پرینتر است. زمانی که پرینتر نیاز به تعویض درام یا تونر داشته باشد، علائمی را بروز می دهد. با دانستن اندکی تکنیک و شناخت، می توانید تشخیص دهید که مشکل پیش آمده از تونر است یا زمان تعویض درام فرا رسیده است.

زمان تعویض درام کارتریج

ایجاد لکه های سیاه

یکی از نشانه ها که زیاد در مورد پرینترهای آسیب دیده وجود دارد، وجود لکه های سیاه بر روی کاغذهای چاپی است. اغلب زمانی رخ می دهد که، سطح درام آسیب یا خراش دیده و مانع از انتقال تونر به کاغذ می شود.

البته گاهی کثیفی و گرد و غبار روی درام، باعث ایجاد این مشکل می شود. ابتدا آن را با پارچه تمیز و بدون پرز پاک کنید، چاپ را ادامه دهید، اگر مشکل حل نشده بود، درام کارتریج را عوض کنید.

عدم وضوح

اگر پرینتر صفحات چاپی را تار بیرون می دهد، می تواند به این معنی باشد که درام پرینتر آسیب دیده  است و نیاز به تعویض دارد، و یا ممکن است نیاز به تونر جدید داشته داشته باشد. ابتدا کارتریج را بررسی کنید. می توانید تشخیص دهید مسئله پیش آمده مربوط به تونر است یا خیر. اگر سطوح پرینتر مشکلی نداشت احتمالا مشکل مربوط به درام پرینتر است.

اما ابتدا درام کارتریج را تمیز کنید، اگر مشکل حل نشد و پس از آن نشانه ها همچنان وجود داشت زمان تعویض آن فرا رسیده است.

کیفیت پایین

اگر پرینتر متن ها را با کیفیت پایین چاپ می کند ممکن است درام آسیب داده باشد. کیفیت چاپ ضعیف، متفاوت با چاپ تار یا ایجاد لکه های سیاه بر روی تصویر است. تصاویر و متن ها محو شده هستند، و این مورد یکی از نشانه هایی است که به راحتی با مشکل خالی شدن کارتریج و تونر اشتباه گرفته می شود. پس سطح کارتریج را بررسی کرده ببینید کافی است یا خیر.

بعد به سراغ درام بروید درام ها به علت حساس بودن برای مدت طولانی دوام ندارند. بنابراین احتمال نیاز به تعویض آن می باشد.

علائم دیگر

 از آشکارترین نشانه ها و علامتی که به قابل استفاده نبودن درام یا تعویض آن دارد، که در پرینترهای لیزری رنگی بیشتر دیده می شود، دیدن پیام چشمک زن که در صفحه نمایش پرینتر ظاهر می شود،می توان اشاره کرد.

در صورت معیوب بودن پرینتر، چاپ صفحات خاکستری، چاپ صفحات خالی و صداهای عجیب پرینتر، در حین چاپ است. بهترین روش برای تشخیص کارکرد ضعیف درام پرینتر، بررسی آن است.

نسیم صادقی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

X