حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تشخیص بیماری های ژنتیکی با سیستم تست DNA کانن

تشخیص بیماری های ژنتیکی با سیستم تست DNA کانن

 

برای آن که درک بهتری از رابطه بین بیماریهای مختلف و ژن ها بدست  آوریم، نقش موثر ابزارهای تشخیص ژنتیکی در تشخیص زود هنگام اختلالات ژنتیکی و درمان های اختلالات  خاص ژنی  را باید مورد توجه قرارداد. با توجه به این هدف کانن تحقیق و توسعه ای در این زمینه را  اجرا کرده است.

 

سیستم های تست DNA براساس تحقیق و توسعه آمریکا

 

امکانات تشخیص ژنتیکی به طور وسیعی در حال گسترش میباشدو امکان پشتیبانی در  بررسی علل بیماری ها،درمان های  تخصصی ژنی هدفمند و آزمایش و تشخیص خطر های آینده به وسیله  تجزیه و تحلیل اطلاعات ژنتیکی (DNA)،  را فراهم می کند.

 

 

 

به عنوان مثال، در ابتدای تشخیص ژنتیکی  استفاده از برنامه های کاربردی از جمله آزمایش بیماری های ارثی، تایید اثربخشی داروها و عوارض جانبی آنها برای درمان سرطان و سایر بیماری ها،  آزمایش برای حضور ویروس ها و سایر بیماری ها نقش مهمی را ایفا می کند.
در ایالات متحده، که در آن تشخیص ژنتیک به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، نتایج آزمایشات از مراکز آزمایش تخصصی، برای کمک به تعیین روشهای موجود برای درمان بیماری ها ، استفاده می شود.
کانن، از طریق موسسه U.S. Life Sciences، Inc واقع در مریلند، برای ایجاد یک سیستم تست DNA نوآورانه درحال تحقیق و توسعه میباشد.

 

 

تکنولوژی تصویربرداری کانن برای پیشبرد تشخیص ژنتیک

 

سیستم تست DNA کانن برای ایجاد میکرو کانال هایی که عمق شیشه ای حدود ۲۰ μm را اندازه می گیرند ،از فناوری پردازش دقیق و تجهیزات نورپردازی نیمه هادی استفاده می کند. با ایجاد بخش هایی در هرقسمت از میکرو کانال هایی که DNA و تست های واکنش دهنده می توانند عکس العمل نشان دهند، نمونه های DNA به سرعت لحظه در حال تقویت هستند. علاوه بر این، سنسور CMOS با حساسیت بالا مانند دوربین های SLR دیجیتال Canon EOS قادر به اندازه گیری دقیق فلورسنس های برچسب شده در DNA می باشد تا سریع و دقیق جهش های ژنتیکی را شناسایی کند. سیستم تست DNA کانن ، به صورت خودکار دائما با جهش در چندین ناحیه، DNA را بررسی می کندو ازاین طریق امکان انجام سریع و راحت تست های پیچیده را فراهم می کند که با استفاده از روش های معمول می تواند مشکل باشد.

با این وجود، حتی با استفاده از جدیدترین دستگاهها، تشخیص ژنتیک برای نتایج تشخیص ساده ، چندین دقیقه و برای آزمایش پیچیده تر از چند ساعت تا بیش از یک روز طول می کشد. با این حال باید سیستم تست DNA کانن را به طور عملی استفاده کرد، اما احتمالا آزمونهای پیچیده را در عرض چند ساعت انجام خواهد داد. علاوه بر این، از طریق غربالگری کارآمد و آزمایش پیشرفته، به طور چشمگیری می تواند باعث کاهش هزینه های تست گردد و با تشویق در تغییر شیوه زندگی ، باعث کاهش خطر ابتلا به اختلالات ژنتیکی مرتبط با سن می شود.

 

مشارکت در تشخیص ژنتیک از طریق همکاری جهانی

 

درایالات متحده که در آن تحقیقات بیوتکنولوژی به طور گسترده ای انجام میشود،کانن U.S. Life Sciences با دانشگاهها و دیگر موسسات تحقیقاتی همکاری می کند تا مشخصات محصولات مناسب برای استفاده بالینی را درنظر بگیرند و در همین حال، کانن به تحقیق و توسعه در ژاپن با هدف ایجاد فن آوری های تولید انبوه در این زمینه ادامه می دهد. به این ترتیب، تحقیق و توسعه در راه اندازی سیستم تست DNA از طریق همکاری مشترک محققان در ژاپن و ایالات متحده درحال انجام است.

فرنوش نیستانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

X