حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

ارورهای رایج در پرینتر کانن و راه حل آن

پرینتر کانن یکی از بهترین و با کیفیت ترین چاپگرهای موجود در بازار است که در ادارات و شرکت های مختلفی با توان و ظرفیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این پرینتر ها با داشتن کیفیت ساخت بالا و ویژگی های منحصر به فرد توانسته اند رضایت خاطر خریداران خود را به دست آوردند.اما هنگام کار کردن با مدل های مختلف چاپگر کانن ممکن است با ارورهایی مواجه شوید که راه حل آن ها بسیار ساده باشد.در ادامه ارورهای رایج در پرینتر کانن را با شما به اشتراک گذاشته و ساده ترین راه حل ها را نیز به شما آموزش می دهیم تا در صورت بروز هرگونه خطا یا مشکلی بتوانید خودتان آن را حل کنید.

 

دلایل مختلف توقف چاپ در پرینتر کانن:

کار نکردن چاپگرها دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.چنانچه با انتخاب آیکون پرینت دستگاه شروع به چاپ نکرد موارد مختلفی را بررسی کنید . برای مثال مطمئن شوید کاغذ به درستی در جای خود قرار گرفته است یا خیر؟ محفظه قرار گیری کارتریج را بررسی کنید، از اتصال پرینتر به سیستم چه از طریق USB چه کابل شبکه و چه وای فای اطمینان حاصل کنید.علاوه بر موارد فوق ارورهایی نیز ممکن است پیش بیاید که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

 

ارورهای رایج در پرینتر کانن
ارورهای رایج در پرینتر کانن

ارورهای رایج در پرینتر کانن و راه حل های آن :

کد ارور ۱۰۰۰:

این ارور هنگامی مشاهده می شود که در کاغذ کش بالا کاغذی وجود نداشته باشد، برای رفع این مشکل کافی است کاغذ را در کاست قرار داده و Resume را فشار بدهید.

 

کد ارور ۱۳۰۵:

یکی دیگر از ارورهای رایج در پرینتر کانن، گیر کردن کاغذ در کاغذ کش جلو یا بالا است که باعث توقف چاپ می شود.برای حل این مشکل، کاغذ گیر کرده در دستگاه را به آرامی برداشته و دکمه Resume/Cancel را بزنید.یکی دیگر از عواملی که این ارور رایج در پرینتر کانن را به وجود می آورد بسته بودن درب جلو در ابتدای چاپ است، برای رفع این ارور نیز کافی است درب جلو را باز کنید.

 

کد ارور ۱۰۶۳:

یکی دیگر از خطاهایی که در پرینتر کانن ممکن است با آن روبرو شوید ارور ۱۰۶۳ است که به دلیل کوچک بودن سایز کاغذ وارد شده به پرینتر نسبت به اندازه های استاندارد آن است.همانطور که می دانیم هر پرینتر برای کاغذهایی با سایز مشخص طراحی شده اند و استفاده از کاغذهایی با اندازه بزرگتر یا کوچکتر عملکرد چاپگر را با اختلال مواجه خواهد کرد.

 

کد ارور ۱۲۸۴:

اگر درب جلو پرینتر کانن در موقعیتی پایین تر از حالت استاندارد خود قرار گرفته باشد، با این کد ارور مواجه خواهید شد.برای حل این خطا کافی است درب جلو را بالا آورده و دکمه Cancel  یا Resume  را بزنید.

 

کد ارور ۱۶۸۰:

یکی دیگر از ارورهای رایج در پرینتر کانن زمانی رخ می دهد که کارتریج را اشتباه نصب کرده باشید.برای برطرف کردن این مشکل کافی است هر کارتریج را در جای رنگ مخصوص به خود بگذارید.

 

کد ارور ۲۵۰۰:

این خطا در پرینتر کانن به تنظیمات خودکار هد پرینتر مربوط می شود. در واقع بروز این خطا به معنای آن است که تنظیمات هد پرینتر به درستی یا کامل اعمال نشده اند.برای رفع این ارور باید از یک واحد تعمیر تعمیرات کانن کمک بگیرید.

 

کد ارور ۱۶۸۱:

این ارور نیز به کارتریج پرینتر کانن مربوط می شود و به آن معنا است که کارتریج های هم رنگ در چاپگر وجود داشته و مورد استفاده قرار گرفته اند.برای رفع این ارور کافی است کارتریج ها را بررسی و در جای درست خود قرار دهید.

 

کد ارور ۱۸۵۶:

این ارور مربوط به تنظیمات داخلی پرینتر کانن هنگام چاپ است و زمانی آن را مشاهده خواهید کرد که دریچه داخلی در زمان چاپ به روی کاغذها باز شود و ادامه چاپ را با مشکل مواجه کرده یا آن را قطع کند.برای رفع این ارور تنها کاری که لازم است انجام دهید آن است که درب داخلی پرینتر کانن را بسته و دکمه Cancel/Resume را فشار دهید.

 

کد ارور ۱۳۲۰:

یکی دیگر از ارورهای رایج در پرینتر کانن که در بسیاری از اوقات با آن ممکن است مواجه شوید، ارور ۱۳۲۰ است.این ارور دو شکل مختلف دارد، در حالت اول اگر چراغ سبز خاموش باشد، مشکل تنها قرار گیری نامناسب کاغذ در درب جلو است و با جابجایی کاغذ و فشار دادن دکمه Cancel/Resume خطا رفع خواهد شد.اما اگر علاوه بر مشاهده ارور، چراغ سبز نیز روشن شد خطا به حافظه RAM مربوط بوده و برای رفع آن باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

 

کد ارور ۱۶۰۰:

ارور ۱۶۰۰ نیز در شمار ارورهای رایج در پرینتر کانن قرار می گیرد که نشان از کارتریج خالی دارد که باید جایگزین شود.برای رفع موقتی این مشکل Cancel/Resume ممکن است نیاز شما را تا مدتی رفع کند اما در طول چاپ ممکن است جوهر کارتریج تمام شود.

 

کد ارور ۱۸۴۱:

این کد ارور زمانی نشان داده خواهد شد که دریچه داخلی باز باشد.باز بودن دریچه داخلی مانع از آغاز فرایند چاپ می شود لذا بعد از مشاهده این کد، دریچه داخلی را بسته و Cancel/Resume را بزنید.

 

کد ارور ۱۴۰۱/۱۴۰۳:

یکی دیگر از ارورهای رایج در پرینتر های کانن زمانی نشان داده می شود که هد پرینتر به درستی نصب نشده و عملکرد چاپگر را با مشکل مواجه می کند.برای رفع خطای فوق و شروع چاپ ابتدا هد پرینتر را به درستی نصب کنید.

 

کد ارور ۱۲۸۱:

اگر درب جلویی پرینتر کانن در جای درست خود قرار نگرفته باشد، دستگاه نمی تواند فرایند چاپ را آغاز کند.ارور فوق زمانی مشاهده می شود که درب جلویی بالاتر از حالت استاندارد خود قرار گرفته باشد.برای رفع این ارور کافی است درب را پایین آورده و Cancel/Resume را فشار دهید.

 

کد ارور ۱۷۰۰:

یکی دیگر از ارورهای رایج در پرینتر کانن مربوط به میزان جوهر آن است.این ارور زمانی که جوهر بیش از مقدار مناسب در چاپگر وجود داشته باشد نمایش داده می شود.برای رفع این مشکل کافی است میزان جوهر را تنظیم کنید.

 

کد ارور ۲۰۰۱:

اگر برای چاپ عکس های خود دوربین دیجیتال را مستقیما به پرینتر کانن وصل کرده و با این خطا مواجه شدید، اتصال را قطع کنید زیرا این کد نشان می دهد که پرینتر کانن دوربین را پشتیبانی نمی کند.

r_m
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

X